pátek 11. ledna 2013

Ze skicáře #1 – From the SketchBook #1


V novém roce jsem se rozhodla více skicovat a psát příspěvky ze skicáře. (Velice mě inspirovaly příspěvky ze skicáře Lisy Le Quelenec z blogu Seaside studio)
 Je to nejlepší cvičení a já se přiznám, že jsem skicování minulý rok trochu šidila. Obrázky ze skicáře mají své kouzlo, je to jako psát deník (v tomto případě kreslit deník). Prozatím bych chtěla udělat každý týden sérii skic. Při skicování bych chtěla zkoušet různé kreslící techniky jako pero, tužky, fixy, uhly, pastelky a akvarelové pastelky a samozřejmě akvarel – většinu z nich mám doma, ale plánuji si koupit akvarelové pastelky a uměleckých tužek není nikdy dost :). Zatím kreslím do obyčejného skicáku, ale už mám v eshopu Altamira  vyhlídnutý krásný umělecký skicák..
Hned po prvních dvou skicách musím říct, že mě to bavilo. Skica je velmi uvolněná a emotivní kresba. Není třeba se zatěžovat detaily nebo perfektním provedením, je to o práci s nápady, o hraní si s technikami, přemýšlení o barvách a kompozici. Na dnešní skicy jsem potřebovala (viz. obrázek) tužku 8B, černé pero, plastickou gumu a akvarely (zjišťuji, že i ty si musím dokoupit). Skicování mi trvalo necelou hodinu a to jsem ještě odbíhala sledovat maso na plotně :).

In the new year I´ve decided to make sketches more then before and write posts from the sketchbook. Very nice inspiration I have got from the post of Lisa Le Quelenec from the Seaside studio blog.
Sketching is the best exercise, but to be honest I didn´t make sketches much last year.
The pictures from the sketchbook have their own magic – it´s like writing the diary (in this case painting the diary). For this moment I´d like to make series of sketch every week.
During the sketching I´d like to try various drawing media – pen, pencils, charcoal, markers, color pencils and watercolor pencils and of course the watercolors – most of them I have in my home studio, but I am planning to buy a watercolor pencils and the art pencils are always needed :). In the meantime I´m using an ordinary sketchbook but I already like one great art sketchbook in Altamira eshop , so I will have to buy it soon.
After the first sketching I have to say I have enjoyed it very much. The sketch is very relaxed and both emotional drawing. We don´t have to insist on details or perfect design it´s about working with ideas, playing with medias, thinking about colors and composition.
For these two sketches I have needed (see the picture below) only pencil No. 8B, black pen, plastic rubber and watercolors (I have found I will have to buy it soon too). The sketches took me less than one hour and during sketching I was controlling the meat on the stove :).


4 komentáře:

 1. Thank you so much for the mention Marcela :o)

  I love looking at sketchbook pages and these are lovely. There is a beautiful quality of line in the pen and ink. I will look forward to seeing more.

  OdpovědětVymazat
 2. I was honored to mention you art! It is great we can inspire each other thanks to the blog. Thank you for your inspirative art.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Marcelko, zase jen tiše obdivuji nádherné skici! Přeji ti krásný nadcházející víkend!

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkné, líbí a hodně. Kéž bych měla aspoň špetku Vaší trpělivosti a kousek talentu. Těším se na další obrázky a přeji krásné dny. JJ

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a komentáře!
Thank You for your visit and comments!