úterý 12. března 2013

Smějící se modrá kočka - Smiling Blue Cat


Koupila jsem si nové inkousty a pera a tak pokouším novou kreslící techniku. S perokresbou ale není žádná sranda - nic neodpustí, tahy musí být pevné a jasné, chyba se nedá vygumovat. Přesto mě to baví - je to výzva. Kresbu smějící se modré kočky jsem kreslila modrou tuží české značky Koh-i-noor (16 Kč).


 Tato tuž je ale spíše vhodná jen na línie, pokud chcete více a hustě šrafovat nejde to moc lehce. Na druhou stranu díky tomu vznikla kresba s energickými tahy různými směry, jak jsem se snažila docílit správného stínování. Chtěla jsem i rozmazat inkoust štětcem s trochou vody, ale ani tady inkoust nespolupracoval, jak bych si představovala. Papír jsem použila akvarelový papír Canson Montval 300 g/m.
Ale ať už byli technické potíže jakékoliv - moje modrá kočka se na mě směje a já s ní :-D.
Víkend byl také ve znamení inspirace - naštívila jsem s dcerami rozsáhlou retrospektivní výstavu Jana Zrzavého v Domě umění v Ostravě - výstava byla úžasná.


Krásný týden všem!
P.S.: Příště bude další perokresba - tentokrát jiným lepším inkoustem...

----.

I have bought new inks and pens so I am trying a new drawing technique. Pendrawing isn´t easy - it forgive nothing, stroke has to be solid and clear, mistake can be removed. In spite of  it I like the pendrawing - it´s a challenge. The drawing of smiling blue cat I have drawn with czech ink Koh-i-noor on watercolor paper Canson Montval 300 g/m. This blue ink is good only for lines, but because it was more dificult draw with this ink - this drawing with energetic strokes could be developed. I have also problems to work with brush and water together with this ink.
But whatever technique problems I have had - my blue cat is smiling and me too :)...
Last weekend was in the sign of inspiration, too - new techniques and large retrospective exhibition one of  the biggest czech artist Jan Zrzavý in Art Gallery in Ostrava. I attended exhibition with my daughters and it was really beautiful.

I wish you all a lovely week!
P.S.: The next post will be a pendrawing again but with another ink - much better ink.

kočičí model v pozadí, Smějící se kočka v popředí
cat model in the background, Smiling cat in foreground

ateliérové zátiší se Smějící se modrou kočkou
studio still life with Smiling Blue Cat


3 komentáře:

 1. Wow my friend...gorgeous..magnificently blue...I love that color..pure magic...your cat is stunning..the shading is super-wonderful and full of poetic energy..and that pose..so serene and captivating at the same time!I love the line work..and all the rich and subtle hues combined are fabulous! ooh I totally love that photo of your cat on the windowsill...so lovely to take a peek into your world.
  Shine on...fantastic work! So beautiful!!!
  Victoria

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Marci, pokaždé když sem zavítám, tak jen tiše obdivuju Tvoje výtvory! Tolik technik a tolik krásných obrázků!!!Modrá kočka je kouzelná!

  OdpovědětVymazat
 3. Beautiful, absolutely beautiful art works. You are so gifted and talented and.. inspiring... I am glad I found your blog. I will definitely come back to visit it again. Love and blessings to you.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a komentáře!
Thank You for your visit and comments!